לוגו שפילינגר משרד עורכי דין
לשיחת ייעוץ ללא התחייבות :

073-3678500‬

תאונות עבודה

אם נפגעתם בתאונה בעבודה, הדבר הראשון שכדאי לעשות לאחר קבלת הטיפול הרפואי הוא לפנות לעורך דין תאונות עבודה המתמחה בתחום. עו”ד תאונות עבודה ילווה אתכם בתהליך של מיצוי הזכויות שלכם מול כל הגורמים הרלוונטיים כגון ביטוח לאומי, מקום העבודה, ביטוח פרטי ועוד. במאמר זה נרחיב לגבי ההגדרה של תאונת עבודה, תפקיד הליווי המשפטי והגשת התביעות לגופים הרלוונטיים. 

מהי תאונת עבודה

תאונת עבודה, או פגיעה בעבודה, היא מונח המוגדר בחוק הביטוח הלאומי ומקנה לעובד הנפגע זכות לתגמולים מהמוסד לביטוח לאומי. בנוסף לפיצויים מהביטוח הלאומי, עובדים שנפצעו עקב תאונות עבודה עשויים להיות זכאי לפיצויים נוספים, כפי שניווכח להלן.

תאונות עבודה מוגדרות כתאונות הקשורות לעבודה במסגרתן נגרם לעובד נזק גופני. תחת הגדרה זו חוסות תאונות רבות מסוגים שונים ומגוונים. במובן הפשוט ביותר, תאונת עבודה היא תאונה שהתרחשה במהלך העבודה, דוגמת נפילה מסולם, פגיעה ממסור דיסק, פריצת דיסק עקב הרמת משא כבד ואפילו שבר שנגרם עקב נפילה במשרד. אולם בכך לא מתמצה ההגדרה של תאונות העבודה בחוק הישראלי.

גם עובד המועסק במפעל עם חומרים כימיים אשר סובל מקוצר נשימה עקב חשיפה ארוכת שנים לחומרים כימיים אלו או לחלופין התפתח אצלו, חלילה, גידול סרטני כתוצאה מחשיפה ממושכת זו לכימיקליים, יוכר כנפגע עבודה אשר חווה תאונת עבודה. גם הוא יוכל להגיש תביעת תאונת עבודה כנגד הגורמים הרלוונטיים, באמצעות עורך דין תאונות עבודה.

בדומה, עובד נמל, למשל, אשר סחב לאורך שנים משקלים כבדים במסגרת עבודתו וכתוצאה מכך סובל מכאבי גב, יכול להיות ויהא זכאי לתגמולים כספיים מסוימים.

חשוב לדעת כי תביעות אלו אומנם צריכות להיות מוכרות כתאונות עבודה, אך בפועל תביעת תאונת עבודה שכזו תהיה מורכבת יותר. זאת, מאחר שבמסגרתה תצטרך התביעה להוכיח את הקשר הסיבתי שבין עבודתו של העובד לבין הנזק שנגרם לו.

הנתבעים, הלא הם המוסד לביטוח לאומי והמעסיק, וכפי שנראה להלן גם חברות הביטוח, ינסו לשלול את הקשר הסיבתי ולטעון כי לא הוכח במידה מספקת כי הגורם לפגיעה הוא אכן עבודתו של העובד. אך אל דאגה – עם עו”ד תאונת עבודה מיומן ומקצועי אתם צפויים לצלוח את אתגרי התביעה.

אם כן, תאונת עבודה כוללת שלל פגיעות אשר קרו לעובד במהלך עבודתו. אולם בכך לא מסתכמות תאונות עבודה. תאונת עבודה יכולה לקרות, כפי שהקדמנו, גם בדרך הביתה מהעבודה וכן במצבים נוספים.

תאונת עבודה מה עושים?

רבים שואלים את עצמם מיד לאחר תאונת עבודה מה עושים ואל מי פונים?

מיד לאחר התרחשות התאונה, חשוב לפנות לקבלת טיפול רפואי במוסד רפואי מוכר כמו, מרפאה מורשית של קופת חולים, מיון בבית חולים מרפאת טרם וכדומה. יש במסגרת הדיווח לצוות הרפואי להקפיד לציין את המקום שבו אירע האירוע ולשמור על התיעוד של כל התהליך הטיפולי.

בכל מקרה של כל תאונה הקשורה למקום העבודה, בין אם באופן ישיר או עקיף, כדאי ליצור קשר עם עורך דין תאונת עבודה כגון עו”ד ערן שפילינגר ולבדוק אם המקרה שלכם אכן נחשב לתאונת עבודה ולאילו גופים צריך להגיש תביעות לפיצויים ותגמולים כספיים.

ביטוח לאומי – נפגעי עבודה

עובד אשר נפגע בתאונת עבודה ולא מסוגל לעבוד בעקבות הפגיעה, יכול להגיש תביעת תאונת עבודה למוסד לביטוח לאומי.

תביעה לביטוח לאומי בהקשר של פגיעה בעבודה, מורכבת בדרך כלל משני שלבים עיקריים: תביעה להכרה בפגיעה בעבודה ותשלום דמי פגיעה, ותביעה לקביעת דרגת נכות מעבודה לצורך קבלת מענק חד פעמי או קצבת נכות.

דמי פגיעה

עובד אשר נפגע בתאונת עבודה ולא מסוגל לעבוד בעקבות הפגיעה, יכול להגיש למוסד לביטוח לאומי “תביעה להכרה בפגיעה בעבודה ותשלום דמי פגיעה”, שישולמו לכם מהביטוח הלאומי מיום למחרת הפגיעה אם אתם עובדים שכירים, ומהיום ה13 לאחר התאונה אם אתם עצמאים. אתם זכאים לקבל דמי פגיעה עבור תקופה מקסימלית של 90 ימי מחלה רצופים.

על מנת להגיש תביעה לדמי פגיעה, על נפגע תאונת עבודה להגיש מסמכים פורמליים, לרבות אישורים רפואיים ותעודה על אי כושר עבודה.

מענק / קצבת נכות מביטוח לאמי

לאחר מיצוי דמי הפגיעה המותרים בחוק, הנפגע יכול להגיש תביעה לגמלת נכות מעבודה.

הנפגע ייבדק על ידי ועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי ויתכן ויהיה זכאי לקבל קצבת נכות חודשית או מענק נכות חד פעמי, בהתאם להיקף הפגיעה ולאחוזי הנכות שייקבעו לו. יש הגדרות בחוק לגבי גובה המענק ולגבי גובה קצבת נכות מעבודה, בין אם זמנית או קבועה ועל פי אחוזי הנכות שנקבעו.

תביעת פיצויים ממקום העבודה

במקרים בהם עובד שכיר נפגע בתאונה במקום העבודה, עורך דין תאונת עבודה יבדוק אם ניתן לתבוע את חברת הביטוח של מקום העבודה.

למעסיקים ישנה אחריות לשמור על בטיחותם של עובדיהם ובמידה והם לא ממלאים אחריות זו, ניתן לתבוע אותם תביעת נזיקין לשם קבלת פיצוי לאחר תאונות עבודה.

חשוב להדגיש שחלה על כל מעסיק חובת זהירות כלפי העובדים שלו, והוא נדרש לדאוג לסביבת עבודה בטוחה ומוגנת לעובדיו בהתאם למאפייני עבודתם, תוך ביצוע כל הפעולות הנדרשות לצמצום סיכונים וסכנות. המעסיק מחויב בסילוק סיכונים גלויים וסמויים במקום העבודה, על מנת להותיר את סביבת העבודה בטוחה לעובדיו.

במקרים בהם המעסיק לא סיפק אמצעי בטיחות ומיגון נדרשים או לא דאג לפיקוח מתאים או להעברת הדרכות והשתלמויות בנוגע לאופן ביצוע העבודה בצורה בטוחה ולא יישם נהלי עבודה מסודרים, ייתכן ותהיה עילה לתבוע את המעסיק ובעיקר את חברת הביטוח שלו, בגין נזקי הגוף שנגרמו לעובד.

כדאי להתייעץ עם עו”ד תאונת עבודה אם במקרה הספציפי שלכם יש קייס לתביעה, והתאונה עשויה הייתה להימנע אילו המעסיק היה מקפיד יותר על בטיחותכם.

מרבית המעסיקים מבטחים את עצמם באמצעות ביטוח חבות מעסיקים, על מנת לדאוג שעובד שנפגע בתאונת עבודה יקבל פיצויים כספיים הולמים. במקרים רבים, ניתן לתבוע בעזרת עו”ד תאונת עבודה פיצויים מחברת הביטוח ולא מהמעסיק עצמו, מה שחוסך את אי-הנעימות כאשר אנחנו חוזרים לעבוד אצל אותו מעסיק לאחר חופשת המחלה. במידה והתביעה תתקבל, חברת הביטוח היא שתשלם את הפיצוי לעובד, ולא המעסיק.

בניהול תביעות פיצויים לנפגעי תאונות עבודה, לעיתים רבות חברת הביטוח של המעסיק טוענת שיש “רשלנות תורמת” מצד העובד. באופן זה חברת הביטוח מנסה לגלגל את האחריות לאירוע התאונה אל העובד, וטוענת שהוא עצמו אשם בתאונה, ולכן אין לייחס למעסיק את האחריות להתרחשותה. גם בהקשר זה, חשוב להתייעץ עם עורך דין תאונת עבודה מנוסה. כאשר תביעת תאונת עבודה מנוהלת נכון, בתי המשפט נוטים להמעיט בייחוס רשלנות תורמת לעובדים.

תביעת המעסיק לאחר תאונת עבודה עשויה להעמיד את התובע במצב מורכב מול מקום העבודה. לעיתים הוא נקרע בין הנאמנות למקום עבודתו ובין שמירה על בריאותו ועל האינטרסים הישירים שלו.

מקומות עבודה רבים עשויים להפעיל לחץ על העובד לסגת מהתביעה ולכן חשוב לקבל ליווי ויעוץ משפטי של עו”ד תאונות עבודה המתמחה בנושא. כפי שהסברנו, מעסיק אחראי דואג שיהיה לו ביטוח, כך שבמקרה בו עובד שלו נפגע בתאונת עבודה, חברת הביטוח היא זו שתשלם לעובד את הפיצויים הנדרשים מכיסה.

סיכום עורך דין תאונת עבודה

לסיכום הנושא, במאמר זה ניסינו להשיב על השאלה של תאונת עבודה מה עושים ומול מי. כפי שציינו, בהליכים אלו יש חשיבות גדולה לליווי של עורך דין תאונת עבודה מנוסה שילווה אתכם לכל אורך ההליכים השונים. יש לדאוג לטיפול מסודר ולשמור על תיעוד של כל ההוצאות הרפואיות והאחרות לשם מיצוי הזכויות שלכם בהליכי מול הגופים השונים.

תאונת דרכים שהיא תאונת עבודה
האם יכולה להיות תאונת דרכים שהיא תאונת עבודה? בהחלט כן!  תאונת דרכים יכולה להיחשב לתאונת עבודה כאשר היא מתרחשת תוך כדי עבודתו של הנפגע. הגדרה...
נפילה מגובה בעבודה
תאונות עבודה הן רעה חולה בחברה הישראלית. מדי שבוע התקשורת מדווחת על עובד נוסף שמצא את מותו או נפצע קשה בתאונת עבודה, ובנוסף להם עשרות...
תאונת עבודה בדרך לעבודה
סוף יום העבודה. ארזתם את הציוד שלכם, התארגנתם ויצאתם אל דרככם הביתה. באמצע הדרך, בטעות חציתם צומת ברמזור אדום ונגרמה תאונת דרכים מצערת. לחלופין, באמצע...

סיפורי הצלחה בנושא תאונות עבודה

פגיעה בכתף בתאונת דרכים
פיצויים בסך כ-480,000 ש”ח ללקוחת המשרד, אחות בבית חולים, שנפגעה בכתפה בתאונת דרכים כשהייתה בדרכה לעבודה. פגיעה בכתף בתאונת דרכים בדרך לעבודה הלקוחה עובדת כאחות...
חבלת ראש תאונה בדרך לעבודה
לקוחת המשרד, מנהלת חשבונות שכירה, ילידת 1962, נפגעה במסגרת תאונה בדרך לעבודה כשיצאה בבוקר מביתה כדי לנסוע לעבודה וספגה חבלת ראש, בזמן שניסתה להיכנס לרכב:...
ערן שפילינגר עורך דין

לייעוץ מהיר מעורך דין

תוכן עניינים
תאונות עבודה, תאונת עבודה נפילה מגובה
דילוג לתוכן