לוגו שפילינגר משרד עורכי דין
לשיחת ייעוץ ללא התחייבות :

073-3678500‬

עורך דין תאונות דרכים

תאונת דרכים היא אירוע מטלטל, גם פיזית וגם רגשית. אנשים שנפגעו בתאונות דרכים היו מעדיפים להשיב את הגלגל לאחור ולהימנע מהתאונה, אולם לצערנו הדבר אינו אפשרי. כמשרד עורכי דין תאונות דרכים העוסק בתחום מזה שנים רבות, אנחנו מודעים לקשיים השונים איתם נפגעי תאונות הדרכים מתמודדים איתם מדי יום ביומו. אנחנו מתאימים את הטיפול לכל נפגע באופן אישי, בהתאם לפרמטרים השונים שמאפיינים את המקרה, לפציעות ולנסיבות של כל נפגע בפני עצמו. זכרו, הטיפול בתביעות פיצויים של נפגעי תאונות דרכים דורש מיומנות מיוחדת, ניסיון ממוקד בתחום זה והיכרות עם הגורמים הרלוונטיים בחברות הביטוח. לכן, חשוב לפנות לעורך דין שעוסק בתחום תאונות דרכים וזוהי מומחיותו המקצועית. על עורך דין תאונות דרכים, במאמר שלפניכם.

תאונות שייחשבו תאונת דרכים

ברור לכולנו, שתאונת דרכים היא מקרה של התנגשות בין כלי רכב, או דריסה של הולך רגל או רוכב אופניים. אולי תופתעו לגלות, שהחוק הישראלי הרחיב את ההגדרה של תאונת דרכים מעבר למובן מאליו.
לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים (אותו עורכי הדין מכנים חוק הפלת”ד), תאונת דרכים היא אירוע שבו נגרם לאדם נזק גופני עקב שימוש בכלי רכב מנועי, למטרות תחבורה.

נחזור ונדגיש: שימוש בכלי רכב מנועי, כל שימוש, שנעשה ברכב למטרות תחבורה. מעבר לנסיעה ברכב, שימוש בכלי הרכב יכול להיות גם כניסה לרכב או יציאה ממנו, דחיפה של הרכב, החלפת גלגל עקב פנצ’ר, התדרדרות של הרכב, הכנסה או הוצאה של ילד מהרכב וכן הלאה. במקרה של רכב דו גלגלי כמו אופנוע, תאונה שגרמה לנזק גופני בזמן עליה על האופנוע, ירידה ממנו ואפילו בזמן נטילת התיק האישי מארגז האופנוע תיחשב לתאונת דרכים / תאונת אופנוע.

גם אירוע של פגיעה ברכב שחנה במקום אסור לחניה (נפוץ אצל רוכבי אופניים), שריפה ברכב, נפילה של מטען מהרכב בזמן שהוא נוסע או עומד, ואירועים אחרים שגרמו לנזק גופני, נכנסים בהגדרה של “תאונת דרכים” לפי החוק.

חשוב לציין שיש לחוק חריגים מסוימים. לדוגמה, תאונה שקרתה בזמן פריקת מטען או העמסה של סחורה על הרכב, לא נחשבת לתאונת דרכים. גם כניסה לרכב ויציאה ממנו שלא למטרת נסיעה (לדוגמה, כדי לקחת חפץ מתוך הרכב), לא נכנסת להגדרה החוקית של תאונת דרכים. לכן, בכל מקרה בו נפגעתם באופן משמעותי בתאונה הקשורה בדרך זו או אחרת לכלי רכב, חשוב לפנות אל עורך דין המתמחה בתביעות תאונות דרכים כדי להתייעץ ולהבין האם התאונה נחשבת ל”תאונת דרכים”.

כאב גב אחרי תאונה

עורך דין תאונות דרכים – מיצוי זכויות

בימים שלאחר פגיעה בתאונת דרכים, הדבר הנכון לעשות הוא לדאוג לצרכים החדשים שנוצרו עקב התאונה, שהם בעיקרם צרכים רפואיים וצרכים כספיים. חופשת מחלה ארוכה, טיפולים יקרים, פגיעה בכושר העבודה ובמקרים קשים אף סיכון לפרנסתנו, הם חלק מהנזקים הכלכליים השונים הנגרמים בתאונת דרכים.

אם כן, נפגע תאונת דרכים צריך להתרכז בעיקר בריפוי והתאוששות מהתאונה. על מנת שהדבר יתאפשר לו, ישנן זכויות כספיות שונות שניתן לממש בעזרת עורך דין תאונות דרכים מומלץ לאחר התאונה. כספים אלו יסייעו לנפגע לשמור על שקט נפשי ולהתמקד בהחלמה.

נפגעי תאונות דרכים – תביעת פיצויים

לפי החוק בישראל, מי שנפגע בתאונת דרכים ונגרם לו נזק גופני, זכאי לפיצויים ללא קשר לאשמה בתאונה. גם אם תאונת דרכים קרתה באשמתכם, אפילו אם מדובר בתאונה עצמית ללא מעורבים נוספים, אתם זכאים לפיצוי כספי מביטוח החובה של הרכב.

תפקידו של ביטוח חובה הוא לשלם לכם פיצוי כספי עבור פגיעות והפסדים שנגרמו לכם מהפגיעה הגופנית בתאונה. בין היתר, עורך הדין שלכם ידרוש מביטוח החובה לשלם לכם פיצוי כספי עבור:

 • הפסדי שכר או ירידה בהכנסות עקב ימים שנעדרתם מהעבודה ועקב פגיעה בכושר העבודה שלכם, במידה ונקבעו אחוזי נכות תפקודית עקב תאונה.
 • השלמה של הפרשות סוציאליות, כי אין סיבה שהפנסיה שלכם תיפגע עקב תאונת דרכים.
 • כאב, סבל ועוגמת הנפש שנגרמו לכם בתאונה.
 • טיפולים רפואיים יקרים, מעבר למכוסה בסל הבריאות, להם אתם זקוקים עקב התאונה.
 • עזרה בתשלום מהזולת, לדוגמה במקרים בהם נדרש טיפול סיעודי צמוד עקב תאונת הדרכים.
 • שכר טרחת עורך דין: בנוסף לפיצויים הכספיים שמגיעים לכם, חברת הביטוח צריכה לשלם לעורך הדין שלכם את מלוא שכר הטרחה המגיע לו בחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים. כך, אתם לא תיאלצו לשלם מכיסכם עבור ייצוג משפטי מקצועי מול חברות הביטוח.

אתם מוזמנים לקרוא מאמר שפרסמנו בעיתון מעריב, בו אנו מסבירים כיצד מחשבים את סכום הפיצוי בתביעת פיצויים לנפגעי תאונות דרכים.

לייעוץ והערכת סיכויי התביעה

תביעה למוסד לביטוח לאומי

משרד עורכי דין העוסק בייצוג נפגעי תאונות דרכים, נדרש לדעת לטפל גם בתביעות ביטוח לאומי. תביעה למוסד לביטוח לאומי יכולה להיות רלוונטית בעיקר במקרים בהם תאונת הדרכים קשורה לעבודה, או במקרים בהם התאונה אינה קשורה לעבודה אך נגרמו בה פגיעות חמורות במיוחד.

תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה

טעות נפוצה בציבור היא ההנחה שקיים הבדל בין תאונות עבודה לתאונות דרכים. תאונת דרכים בדרך לעבודה, בנסיעה במהלך העבודה או בדרך חזרה הביתה, כנראה תיחשב לפגיעה בעבודה ולכן, משרד עו”ד המטפל בתאונת הדרכים, יטפל עבורכם גם בתביעה לקצבאות ותגמולים שונים מהביטוח הלאומי.

אם ביטוח לאומי יכיר בכם כנפגעי תאונת עבודה בעקבות תאונת דרכים, ייתכן ותהיו זכאים לתשלומים הבאים:

 • דמי פגיעה: תשלום מביטוח לאומי עבור חופשת מחלה לה נזקקתם עקב התאונה, עד 90 ימים רצופים מיום התאונה. כך, לא תצטרכו לנצל ימי מחלה שצברתם כדי לקבל תשלום בזמן שהותכם בחופשת מחלה לאחר התאונה.
 • קצבת נכות זמנית: במידה ואתם זקוקים לחופשת מחלה ארוכה מ-90 ימים, או שאתם מסוגלים לחזור לעבודה חלקית בלבד באופן זמני, ניתן לתבוע מהביטוח הלאומי קצבת נכות שתשולם לכם מדי חודש, עד שמצבכם הרפואי יתייצב.
 • מענק נכות חד פעמי: במידה והועדה הרפואית של המוסד לביטוח לאומי תקבע שבתאונת הדרכים נגרמה לכם נכות בלתי הפיכה, בשיעור שנע בין 9% ל-19%, ישולם לכם מענק כספי חד פעמי הנקרא “מענק נכות”.
 • קצבת נכות צמיתה: במידה והועדה הרפואית תקבע שנגרמה לכם נכות בלתי הפיכה בשיעור 20% ומעלה, תשולם לכם קצבת נכות עד תום החיים.
 • הטבות נוספות: בהתאם לשיעור הנכות שייקבע לכם בתביעה שנגיש לביטוח הלאומי, תיבחן זכאותכם להטבות נוספות הכוללות הנחה בתשלומי ארנונה, הנחה במס רכישה, תו נכה, פטור ממס הכנסה, פטור משתלום דמי ביטוח לאומי והטבות נוספות.
  נשוב ונזכיר כי הטבות אלו תלויות בשיעור הנכות שייקבע לכם ובעמידה בקריטריונים נוספים.

אם נפגעתם בתאונת דרכים בזמן נסיעה שאיננה קשורה לעבודה, אנו נבדוק אם אתם זכאים לקצבאות רלוונטיות מהמוסד לביטוח לאומי. כך, בהתאם לצורך הפרטני שלכם, אנו נטפל עבורכם בתביעה לקצבת נכות כללית, קצבת שירותים מיוחדים, קצבת סיעוד וכל תגמול או הטבה נוספים שמגיעים לכם, עקב פגיעתכם בתאונת דרכים.

זכויות נפגעי תאונות דרכים

תביעת אובדן כושר עבודה ותביעות נוספות

כאמור, עורך דין תאונות דרכים צריך לדעת לטפל באותה מידה של מומחיות, בתביעות מול כל הגורמים מהם ניתן להשיג פיצויים, תגמולים וקצבאות עבור נפגע תאונת דרכים.

נפגעי תאונות דרכים שיש ברשותם קרן פנסיה פעילה או פוליסות ביטוח שונות, עשויים להיות זכאים לתגמולים ותשלומים מהקרן ומאותן פוליסות. כמו בכל נושא אחר, הזכאות לתשלומים ולתגמולים אלו תלויה בכל מקרה לגופו. במסגרת הטיפול בכם במשרדנו, אנו נבדוק אם מגיעים לכם תגמולים, תשלומים וקצבאות מהביטוחים שברשותכם:

 • פנסיית נכות: האם ידעתם שניתן לתבוע קצבת אובדן כושר עבודה מקרן הפנסיה שלכם? אנו נטפל עבורכם בתביעה ל”פנסיית נכות” מקרן הפנסיה, באופן שלא יפגע כלל בחיסכון שצברתם לפנסיה. כך, התשלומים שתקבלו כעת לא יפגעו בגובה הפנסיה החודשית שלכם בעתיד.
 • ביטוח אובדן כושר עבודה: במידה ויש ברשותכם ביטוח מנהלים או ביטוח אובדן כושר עבודה אחר, אנו נתבע מחברת הביטוח לשלם לכם תגמולי אובדן כושר עבודה בהתאם לתנאי הפוליסה.
 • ביטוחים נוספים: אנו נבדוק האם אתם זכאים לתשלומים מפוליסות ביטוח תאונות אישיות, תאונות תלמידים, ביטוח סיעודי וכל פוליסה רלוונטית אחרת, ונטפל עבורכם בתביעות אלו.

משרד עורכי דין תאונות דרכים

זכרו: ישנם מצבים בחיים שמצדיקים פניה לעורך דין. תאונות דרכים קשות הן דוגמה מצוינת לכך.

במידה והייתם מעורבים בתאונת דרכים, אתם מוזמנים לפנות אלינו לייעוץ אודות מיצוי הזכויות הכספיות המגיעות לכם.

לייעוץ משפטי, צרו איתנו קשר טלפוני או השאירו פרטי התקשרות בעמוד זה ועו”ד ערן שפילינגר יחזור אליכם באופן אישי, בהקדם האפשרי.

תאונת דרכים שהיא תאונת עבודה
האם יכולה להיות תאונת דרכים שהיא תאונת עבודה? בהחלט כן!  תאונת דרכים יכולה להיחשב לתאונת עבודה כאשר היא מתרחשת תוך כדי עבודתו של הנפגע. הגדרה...
פריצת דיסק בגב עקב תאונת דרכים
פריצת דיסק בגב היא פציעה שכיחה בקרב נפגעי תאונת דרכים. הטלטול החזק שנגרם לגוף בתאונה, עלול לגרום ללחץ משמעותי על חוליות עמוד השדרה ולגרום לתזוזה...
תמונת נושא למאמר דוגמאות לפיצויים תאונת דרכים
במסגרת פגישה ראשונה עם לקוח שנפגע בתאונת דרכים, בדרך כלל עולה השאלה – מה שווי התביעה שלי? כמה כסף אני צפוי לקבל במסגרת התביעה? ובכן,...
רכב פרטי עבר תאונת דרכים עם משאית
יחסי הגודל והמשקל בין משאית לרכב קל – אינן מאוזנים, בגלל גודלן ומשקלן הגבוה של משאיות. לכן, תאונת דרכים עם משאית עלולה לגרום לפציעות משמעותיות...
טיפול רפואי בנפגע תאונת דרכים, רשלנות רפואית
כשצרות באות בצרורות: מי אחראי לפצות אדם שנפגע עקב רשלנות רפואית, במהלך טיפול רפואי שקיבל כנפגע תאונת דרכים? איך מפרידים בין הנזקים שנגרמו בתאונת הדרכים...
פריצת דיסק בצוואר בתאונת דרכים
פריצת דיסק בצוואר יכולה להיגרם כתוצאה מהטלטול שנגרם לגופנו בתאונת דרכים: תנועה מהירה קדימה ואחורה (צליפת שוט) של הראש, עלולה לגרום ללחץ פיזי מוגזם על...
תאונת דרכים נהיגה בשכרות
כידוע, נהיגה תחת השפעת אלכוהול או תחת השפעת סמים, היא מסוכנת מאוד ומעלה באופן דרמטי את הסיכויים למעורבות בתאונת דרכים. לנהיגה בשכרות (או תחת השפעת...
הסכם פשרה בתאונת דרכים
תאונת דרכים היא תמיד אירוע מלחיץ. מטבע הדברים, בימים שלאחר התאונה אנחנו לא חושבים בצורה שקולה על הזכויות המשפטיות שלנו. בדרך כלל נעדיף להתרכז בטיפול הרפואי...
תאונת אופנוע קטלנית
אופנוע הוא כלי תחבורה מסוכן. אנחנו מבינים שרוכבי אופנועים, פגיעים יותר מנוסעי כלי רכב פרטיים או מסחריים. עם זאת, רובנו לא מודעים להיקף הסכנה של...
כאבים בכתף אחרי תאונת דרכים
כאבים בכתף לאחר תאונת דרכים עשויים להופיע עקב פציעה שנגרמה לכתף באותה תאונה. במקרים אחרים, זהו כאב שמוקרן ממקור אחר, כמו הצוואר. כפי שנפרט כאן,...
כאבים בברך לאחר תאונת דרכים, תאונות דרכים הולך רגל
כאבים בברך לאחר תאונת דרכים עשויים להופיע עקב חבלה שנגרמה לברך באותה תאונה. פגיעות ברכיים הן פגיעות נפוצות בתאונות דרכים, בעיקר אצל הנהג והנוסע במושב...
כאב גב אחרי תאונה
אי אפשר להתכונן לתאונת דרכים. גם כשמדובר בתאונת דרכים קלה יחסית, היא תמיד מפתיעה ומבהילה. התגובה המיידית של רבים מאיתנו היא לבדוק אם מישהו נפצע...
פגיעת צליפת שוט בתאונת דרכים
אתם נוסעים ברכב, מאטים לקראת צומת או שעומדים בפקק. פתאום נשמע בום חזק מאחור והרכב שלכם נזרק קדימה: הרכב שנסע מאחוריכם התנגש בכם. לא הייתם...
רכב פגוע ממחיש את ההגדרה של תאונת דרכים
חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, הידוע בראשי התיבות פלת”ד, מגדיר מהי תאונת דרכים וכיצד יש לטפל בתביעה לפיצויים מחברת הביטוח. נסקור כאן בקצרה כמה עובדות...
תאונות ילדים עם אופניים חשמליות
אופניים הם כלי תחבורה מועדף על ילדים. לא נדרש רישיון נהיגה מסוג כלשהו לצורך רכיבה על אופניים, אפילו אם אלו אופניים חשמליים. כך, ילדים בגילאים...
זכויות נפגעי תאונות דרכים
תאונת דרכים היא אירוע מטלטל. אדם שנפגע בתאונת דרכים, היה מעדיף להשיב את הגלגל לאחור ולהימנע מהתאונה, אולם לצערנו הדבר אינו אפשרי. במאמר קצר זה...
תאונת דרכים של הולך רגל
נהיגה ברכב פרטי בתוך העיר הפכה לטרחה גדולה. נהגי רכב נדרשים לעמוד בפקקים, לאתר מקום חניה ולעתים רבות אף לחנות בחניון בתשלום. שימוש יומיומי בתחבורה...

סיפורי הצלחה בנושא עורך דין תאונות דרכים

פגיעה בכתף אצל איש הייטק
כאבים בכתף לאחר תאונת דרכים יכולים להצביע על כל אחת ממגוון פגיעות שונות. ברוב המקרים הכאב יחלוף לאחר מספר שבועות עד מספר חודשים. במקרים אחרים,...
פגיעה בכתף בתאונת דרכים
פיצויים בסך כ-480,000 ש”ח ללקוחת המשרד, אחות בבית חולים, שנפגעה בכתפה בתאונת דרכים כשהייתה בדרכה לעבודה. פגיעה בכתף בתאונת דרכים בדרך לעבודה הלקוחה עובדת כאחות...
חבלת ראש תאונה בדרך לעבודה
לקוחת המשרד, מנהלת חשבונות שכירה, ילידת 1962, נפגעה במסגרת תאונה בדרך לעבודה כשיצאה בבוקר מביתה כדי לנסוע לעבודה וספגה חבלת ראש, בזמן שניסתה להיכנס לרכב:...
תאונת אופנוע עצמית
לקוח המשרד, סוכן ביטוח בן 38, קיבל פיצוי כספי בסך כ-240,000 ש”ח מחברת הביטוח לאחר שנפגע בתאונת אופנוע עצמית. פרטי המקרה: תאונת אופנוע עצמית הלקוח...
כאב צוואר אחרי תאונת דרכים
לקוח משרדנו, עורך דין בן 35, החל לסבול מכאב צוואר אחרי תאונת דרכים קלה בה היה מעורב. במסגרת תביעה שהגשנו נגד חברת הביטוח, הלקוח נבדק...
עליך לפנות לבירור רפואי בהתאם לצורך, בבית חולים, במוקד רפואת חירום או בקופת החולים. בריאותך היא הדבר החשוב מכל. במידה והתאונה קרתה בזמן העבודה או בדרך לעבודה או חזרה הביתה, עליך לעדכן את המנהל הישיר שלך אודות התאונה. שמור את כל המסמכים שתקבל בכל ביקור אצל רופא. ההתנהלות שלך כעת יכולה להשפיע על הזכויות השונות שמגיעות לך, ולכן רצוי שתיצור עמנו קשר לייעוץ וקבלת פרטים נוספים.
תלוי מאוד במקרה עצמו. יש מקרים שסיימנו את הטיפול בהם תוך מספר חודשים, ויש תיקים שהטיפול בהם יכול להימשך אף מעל שנתיים. יש לנו שאלות חשובות לשאול אותך כדי להעריך את משך זמן הטיפול: מתי נגרמה התאונה? האם סיימת את הבירור הרפואי? האם התאונה קשורה לעבודה שלך?…
ערן שפילינגר עורך דין

לייעוץ מהיר מעורך דין

תוכן עניינים
עורך דין תאונות דרכים עורך דין תאונת דרכים
דילוג לתוכן