לוגו שפילינגר משרד עורכי דין
לשיחת ייעוץ ללא התחייבות :

073-3678500‬

תאונת אופנוע

תאונת אופנוע עלולה לסכן חיים, בעיקר עבור רוכב האופנוע. לפי נתונים שפרסם משרד התחבורה האמריקאי, הסיכון של רוכב אופנוע להיהרג בתאונת דרכים גבוה פי 29 מאשר הסיכון של נוסע בכלי רכב פרטי. הסיכון של רוכב האופנוע להיפצע בתאונה, גבוה פי 4 מזה של נוסע הרכב הפרטי. לכן, כאשר אדם נפגע בתאונת אופנוע, סביר להניח שהוא או בני משפחתו יזדקקו לשירותים של עורך דין. תאונות אופנוע ותביעות לפיצויים הקשורים אליהן, במאמר שלפניכם. 

תאונת אופנוע: פציעות שכיחות

בניגוד לנוסעי כלי רכב פרטי, רוכבי אופנועים אינם יושבים בכלוב פלדה מוגן בעת נסיעה. הם אינם נהנים מחגורת בטיחות, משענת ראש, כריות אוויר ומנגנוני בטיחות רבים אחרים. לכן, גם בתאונה במהירות נמוכה, רוכבי אופנועים עלולים לספוג פציעות קשות אופייניות. לדוגמה: פציעות שפשוף וכוויות משפשופים על אספלט, חתכים, שברים, קרעים בשרירים וברקמות אחרות, קטיעות שונות בגפיים, חבלות ראש, חבלות לעמוד השדרה, דימומים פנימיים, תסמונות כאב כרוני שונות ופגיעות נפשיות כדוגמת חרדה ו-PTSD.

פגיעות כאלו, למרבה הצער, עלולות לגרום למגבלות שונות. בין היתר, נפגעי תאונות אופנועים עלולים לסבול מאובדן כושר עבודה, ממגבלות ניידות שמחייבות שימוש באביזרי עזר כמו קביים או כיסא גלגלים, ומצורך בסיוע יום-יומי ובהתאמות שונות בביתם.

תאונת אופנוע - תמונה למאמר עורך דין תאונת אופנוע

תביעת פיצויים – עורך דין תאונת אופנוע

הפציעות והנזקים הגופניים שספגתם בתאונת אופנוע, באים לידי ביטוי גם בהפסדים כספיים. נזקים כספיים נפוצים הם:

 • אובדן ימי עבודה עקב חופשת מחלה או צורך בטיפולים משקמים.
 • פגיעה בכושר העבודה אשר מסכנת את הנפגע בפיטורין, או בירידה בהיקף המשרה.
 • פגיעה בהפרשות הסוציאליות: אנו מפרישים לקרן הפנסיה שלנו חלק יחסי מההכנסה החודשית שלנו. אם ההכנסה החודשית מצטמצמת, גם הסכומים שאנו מפרישים לפנסיה מצטמצמים ואנו נרגיש את הפגיעה הזו היטב כשנגיע לגיל פרישה ונצא לגמלאות.
 • צורך בעזרת הזולת: במקרים בהם נפגענו בתאונת אופנוע ונותרנו עם מגבלה תפקודית, אנו נצטרך לשלם עבור סיוע בחיי היום יום. בין אם מדובר בעזרה מעובד משק בית ובין אם מדובר בטיפול סיעודי, מדובר בהוצאה כספית יקרה שנגרמה לנו עקב התאונה.
 • הוצאות רפואיות: עבור טיפולים ותרופות שאינם בסל הבריאות.

נזקים והפסדים כלכליים אלו יכולים להטריד את מנוחתו של כל אדם, בעיקר כאשר מדובר בנפגע תאונת דרכים שמתמודד עם הטראומה הטריה מהתאונה, גם במישור הגופני וגם במישור הנפשי. תפקידו של עורך הדין שיטפל עבורכם בתביעה לפיצויים, הוא לדאוג שתקבלו מחברת הביטוח את מלוא הפיצוי הכספי המגיע לכם בגין נזקים אלו.

אם נפגעתם בתאונת אופנוע קשה, אתם בוודאי תוהים איזה עורך דין מטפל בתיקי תאונות אופנוע.

בישראל, כידוע, אין מחסור בעורכי דין אולם לכל עורך דין תחום מומחיות משלו. לכן, רצוי מאוד שתפנו אל עורך דין אשר מתמקד בדיני נזיקין ובתביעות לפי חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, כתחום עיסוק עיקרי. עורך דין בעל ניסיון בייצוג נפגעי תאונות דרכים בכלל ותאונות אופנוע בפרט, נהנה מיתרון מקצועי מובהק בניהול תביעה מול חברת הביטוח, לעומת עורך דין שזהו לא התחום המקצועי שלו.

לייעוץ והערכת סיכויי התביעה

אם אתם מעוניינים לתבוע מחברת הביטוח פיצוי כספי עקב תאונת אופנוע, בין אם זו תאונת אופנוע עצמית או שמעורב בה כלי רכב אחר, רצוי מאוד לעשות זאת באמצעות עורך דין המטפל בתיקי תאונות דרכים. כדאי לוודא שעורך הדין אליו פניתם:

 • עוסק בתביעות נזיקין ובתיקי תאונות דרכים כתחום עיסוק עיקרי.
 • בעל ניסיון בטיפול בתיקי תאונות דרכים בכלל ובתיקי תאונות אופנוע בפרט.
 • מכיר היטב את החקיקה והפסיקה בתחום תביעות פיצויים לנפגעי תאונות דרכים.
 • גובה שכר טרחה לפי הצלחה. כלומר, מסכם איתכם שכר טרחת עורך דין באחוזים מתוך הפיצוי הכספי שיצליח להשיג עבורכם, בהתאם לאחוזים הקבועים בחוק. לא מומלץ לפנות לעורך דין שדורש שכר טרחה יותר גבוה מהמותר בחוק.
 • יודע להסביר לכם כיצד מתנהל ההליך, מה נדרש מכם ומה מגיע לכם לקבל, ולא ממהר להבטיח לכם הרים וגבעות. זכרו: ברוב המקרים, לעורך הדין אין את מלוא המידע הדרוש כדי לחשב ולהעריך את גובה הפיצוי שמגיע לכם, כבר בפגישה הראשונה.
 • בפגישה עם עורך הדין, התרשמתם שהוא אדם אמין, רציני ומקצועי. חשוב שתקבלו מעורך הדין תחושה שניתן לסמוך עליו, שהוא יטפל בתיק שלכם במסירות ויעשה את כל הדרוש כדי להשיג עבורכם את הפיצוי הכספי שמגיע לכם.

עורך דין מנוסה בייצוג נפגעי תאונות דרכים, ידאג לאסוף את כל המסמכים הדרושים, בין אם אלו מסמכים רפואיים שלכם, מסמכים רלוונטיים מהמשטרה, תלושי שכר ומסמכים חשובים נוספים.

עורך הדין צריך לדעת מתי יגיע הזמן הנכון להגיש תביעה לחברת הביטוח: התביעה לא תוגש מוקדם מדי על מנת שלא “יתפספסו” נזקים רפואיים שעשויים להתגלות בהמשך תהליך ההחלמה שלכם. מנגד, התביעה לא תוגש מאוחר מדי. סביר להניח שאתם זקוקים לכספי הפיצויים בהקדם האפשרי, עקב התאונה הבלתי צפויה אליה נקלעתם.

עורך דין תאונות אופנוע מיומן ינסה לנהל משא ומתן ישיר עם חברת הביטוח, על מנת לנסות להגיע להסדר הוגן מחוץ לכותלי בית המשפט. במקרה בו משא ומתן לא מניב את התוצאות להן עורך הדין מצפה, הוא יתבע את חברת הביטוח בבית המשפט, ושם עורך הדין יילחם עבורכם על מנת שתקבלו פיצוי הוגן.

למידע ונתונים נוספים, ראו דו”ח היפגעות רוכבי אופנועים וקטנועים בתאונות דרכים שנערך על ידי עמותת אור ירוק בנובמבר 2021.

משרד עו”ד שפילינגר מייצג נפגעי תאונות אופנועים בכל הארץ. נפגעתם בתאונת אופנוע? מעוניינים להתייעץ עם עורך דין ולברר אם אתם זכאים לפיצויים מחברת הביטוח או מהמוסד לביטוח לאומי? אתם יכולים ליצור איתנו קשר בטלפון 073-3678500 או להשאיר לנו פרטים בתיבת צור קשר בעמוד זה. עו”ד ערן שפילינגר ייצור איתם קשר באופן אישי, בהקדם האפשרי.

עליך לפנות לבירור רפואי בהתאם לצורך, בבית חולים, במוקד רפואת חירום או בקופת החולים. בריאותך היא הדבר החשוב מכל. במידה והתאונה קרתה בזמן העבודה או בדרך לעבודה או חזרה הביתה, עליך לעדכן את המנהל הישיר שלך אודות התאונה. שמור את כל המסמכים שתקבל בכל ביקור אצל רופא. ההתנהלות שלך כעת יכולה להשפיע על הזכויות השונות שמגיעות לך, ולכן רצוי שתיצור עמנו קשר לייעוץ וקבלת פרטים נוספים.
במידה ונפצעת בתאונה, ורישיון הנהיגה שלך וביטוח החובה של האופנוע היו בתוקף בזמן התאונה – התשובה היא כן. מגיע לך לקבל פיצויים מחברת הביטוח. התפקיד שלנו הוא לדאוג שתקבל מחברת הביטוח כל שקל שמגיע לך.
ערן שפילינגר עורך דין

לייעוץ מהיר מעורך דין

תוכן עניינים
תאונת אופנוע, עורך דין תאונות אופנוע
דילוג לתוכן